Člověk může být závislý na mnoha věcech, některé jsou ale podivnější než jiné. Američanka jménem Kinah nedávno v médiích přiznala, že je závislá na konzumaci toaletního papíru.
Za toaletní papír utratí téměř 60 000 korun ročně. Ona ale tvrdí, že jde o vynikající pokrm, protože má téměř nula kalorií. Denně ho sní klidně i 4 role, píše Daily Mail.
O kritiku se nestará
Kinah konzumuje papír nejen doma, ale i v práci nebo před přáteli. Tvrdí, že kdykoli vidí u někoho na návštěvě roli nerozbaleného papíru, sbíhají se jí sliny. S kritiky si nedělá starosti.
Ve skutečnosti není Kinah jediným člověkem na světě, který má neutuchající touhu konzumovat toaletní nebo jiný papír. Jde o zdravotní problém, kterému se odborně říká xylofagie, vysvětluje studie z roku 2020.
Lidé s tímto onemocněním mají neustálou nutnost konzumovat podivné věci. Může jít o houbičky na mytí nádobí, křídy, písek, nejčastěji jde ale právě o papír, papírové utěrky a toaletní papír.
Rizika jsou minimální
Toaletní papír není k jídlu určen, jeho konzumace tak samozřejmě není zcela bezpečná. Většina odborníků se přesto podle webu Household Blogger shoduje na tom, že nějaká zdravotní rizika jsou jen minimální.
Při nadměrné konzumaci toaletního papíru člověk může trpět nevolností, jinak ale není nijak jedovatý a nebezpečí, že by nám ublížil jakkoli výrazněji, údajně nehrozí.
To je nejspíš dobrá zpráva nejen pro Kinah, ale například také pro Jade Sylvester, která se k závislosti na konzumaci toaletního papíru přiznala už v roce 2014. Tehdy uvedla, že ho začala jíst během těhotenství a zvyk jí poté jednoduše zůstal.
Zdroj: NIH, Healthline, Household Blogger, Daily Mail
Autor: Šárka Cvrkalová