Pokud máte problémy s usínáním, vyzkoušejte si dát šlofíka přes den. Do postele choďte nazí a před spánkem vypijte ovesné mléko

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Problemy se spankem
Zdroj: Shutterstock

Každému se někdy stane, že nemůže usnout. Počítání oveček je jedna cesta, ta ale nemusí zabírat vždy. Můžete si zkusit dát bylinkový čaj a pustit si relaxační hudbu. A nebo vyzkoušet některý z následujících způsobů.

Počítání oveček je zvyk, který je populární v mnoha zemích, nejen u nás. Na druhou stranu některé strategie pro rychlé usínání jsou známé pouze v určitých místech světa. Fungovat by ale měly i na vás. Kterou vyzkoušíte?

Japonské inemuri

Japonsko je jednou ze zemí, kde se v noci spí nejméně. Není zde považováno za žádný problém dát si v práci na půl hodinky spací přestávku. A právě to je inemuri. Nadřízení v zemi často nechávají své zaměstnance přes den spát, nebo minimálně v leže odpočívat. A to především dělníky a fyzicky pracující osoby.

Pokud si přes den dáte krátkého šlofíka, je podle Very Well Mind vědecky dokázáno, že se vám bude lépe usínat i večer. Pokud tak přes den tvrdě pracujete, dopřejte si půlhodinku času na krátký odpočinek. A večer pak usnete velmi snadno.

Čínská horká lázeň

Lidem, kteří mají problémy s usínáním, se v Číně doporučuje naložit si před ulehnutím do postele na 20 minut nohy do horké vody s mýdlem. Studie z roku 2013 potvrzuje, že se tím vyrovná celková teplota v těle a člověk potom usne velmi rychle.

Švédské ovesné mléko

U nás byste si před spaním dali pravděpodobně spíše meduňkový čaj. Ve Švédsku se ale podává teplé mléko, ve kterém se ještě předtím nechají vylouhovat ovesné vločky. Přidat můžete také med. Mléko se podává především dětem, působí ale i na dospělé, píše CNET.

Nahý spánek ve Francii

Francie je jedním ze států, kde chodí největší procento lidí spát bez oblečení. A to především proto, že se jim prokazatelně daleko lépe usíná, popisuje Healthline.

Naše vnitřní teplota klesá během spánku a stoupá, když jsme vzhůru. Tento cyklus je regulován cirkadiánním rytmem našeho těla. Pokud teplota vašeho těla rychleji klesá, rychleji také usnete, popisuje princip nahého spánku Very Well Mind.

Zdroj: Healthline, CNET, Lifestyl Asia, Very Well Mind

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články