Pokud chce člověk ochutnat něco opravdu netradičního, co nikde jinde na světě nesežene, obvykle hledá v asijských končinách. Právě o tamních obyvatelích je totiž známo, že mají v některých ohledech až zvláštní vkus. A vypovídá o tom i myší víno.
V Asii je myší víno považováno za lektvar, který může pomoci s mnoha zdravotními problémy. Jde o chuťově oblíbený nápoj, který se nedá sehnat úplně lehce. A ne každý nejspíš má žaludek na to se ho napít.
Nápoj z utopených myší
Mnoho z vás už si nejspíš položilo otázku, proč se vlastně vínu říká myší. Je to z toho důvodu, že v něm skutečně plavou malé mrtvé myši. Ty jsou do vína vhozeny ještě živé, následně se v něm utopí a zůstanou v něm až do jeho podávání, vysvětluje Know Insiders.
Myši, které se používají, obvykle nebývají starší než týden. Jde o takové jedince, kteří ještě nemají srst a jsou slepí. Podle některých milovníků vína tak netrpí, když jsou do tekutiny vhozeni k utopení.
S tímto názorem by se spousta ochránců zvířat nejspíš rozcházela. Víno s myšími mrtvolkami se nechává kvasit po dobu minimálně 4 měsíců. Teprve poté je připraveno dostat se k zákazníkům.
Pečlivě vybírané myši
Mláďata, ze kterých je víno vyráběno, jsou odborníky pečlivě vybírána. Výrobci tak mohou s klidným svědomím na láhev napsat, že všechna zvířata byla zcela zdravá a při konzumaci nápoje nehrozí žádné riziko.
Ačkoli v Asii je víno považováno za něco vynikajícího, co si mohou dopřát především bohatí, podle dalších odvážlivců, kteří měli možnost víno ochutnat, připomíná nápoj chutí benzín.
Ačkoli mnoho lidí věří tomu, že je víno skutečně lékem na mnohé nemoci, vědecky prokázané to podle Times of India rozhodně není, stejně jako jeho zdravotní nezávadnost. Riskovat za velké peníze pití takového vína bychom tak spíše nedoporučili.
Zdroj: Jíme to, Mapotic, Know Insiders, Times of India
Autor: Šárka Cvrkalová