Čištění sluchátek je zásadní. Protože se náušníky vkládají přímo do zvukovodu, snadno se dostanou do kontaktu s voskem a mohou se ušpinit rychleji než jiné typy sluchátek.
Jednak to může vést k odbarvení a dokonce i nezdravým mikrobům, jednak může dojít k omezení zvuku a v nejhorším případě i k nenávratnému poškození sluchátek, pokud se na ovladače dostane nečistota. Abyste tomu zabránili, existuje několik jednoduchých způsobů, jak udržet vaše pravá bezdrátová sluchátka hygienicky čistá. Obecně platí, že pokud je používáte často, měli byste svá pravá bezdrátová sluchátka čistit alespoň jednou nebo dvakrát týdně.
Čištění vašich freebuds – pracujte se sluchátky nasucho
Nejdůležitějším pravidlem při čištění náušníků je zabránit vniknutí vody na samotné náušníky. Na ochranné mřížce, za kterou sedí ovladače sluchátek, se však vždy usadí nečistoty. Povrchové nečistoty z ochranné mřížky jednoduše sfouknete fénem na nejnižší stupeň a ve studeném režimu. Pokud se nečistoty nahromadí více, může pomoci jemný kartáček, který je dokonce součástí některých náušníků. Náušníky zde nejsou dobrou volbou, protože při přílišném tlaku se nečistoty dostávají za mřížku a tím i dovnitř sluchátek. Dezinfekčním hadříkem můžete také pečlivě otřít vnější stranu sluchátek – Vyšší vlhkost je absolutní tabu a může poškodit vaše skutečná bezdrátová sluchátka, jako jsou freebuds 4i od Huawei.
Pokud si chcete koupit nová opravdová bezdrátová sluchátka, zkontrolujte freebuds 4i cena.
Vyčistěte silikonovou část vašich Freebuds mýdlem a vodou
Většina sluchátek má silikonové špunty, které lze vyjmout. Další výhodou materiálu je, že je relativně necitlivý a snadno se čistí. Pro čištění stačí vyjmout špunty do uší a omýt je prsty ve směsi vlažné vody a jemného saponátu. Odolné nečistoty lze odstranit vlhkým špuntem do uší. Špunty do uší se pak osuší běžně dostupným hadříkem.
Důležité: Po vyčištění počkejte alespoň dvě hodiny, než nasadíte špunty do uší, abyste se ujistili, že jsou úplně suché. Špunty do uší je nejlepší nechat na ručníku. Pokud dbáte více na hygienu, můžete špunty po vyčištění otřít vlhkým hygienickým hadříkem (nebo kouskem kuchyňské utěrky navlhčené dezinfekčním sprejem). To je zvláště užitečné, když vaše skutečná bezdrátová sluchátka používá několik lidí. V tomto případě se doporučuje občasné mezičištění hygienickým hadříkem.
Různé tipy, jak vyčistit pěnové špunty vašich skutečných bezdrátových sluchátek
Pěnové špunty do uší, které jsou součástí mnoha špuntů, se čistí o něco obtížněji. Jsou vyrobeny z porézního materiálu, ve kterém se nečistoty snadno usazují a hůře se odstraňují. Existují i modely, které nasáknou vodu, a proto déle schnou – sportovní bezdrátová náušníky, jako je Huawei freebuds 4i, bývají vybavena voděodolnými pěnovými špunty, aby se tomuto problému předešlo. Pěnové zátky je nejlepší pravidelně a důkladně čistit hygienickým hadříkem. Pokud máte čističku stlačeného vzduchu, můžete ji použít k pečlivému odstranění nečistot z pórů pěnového korku.
Dalším trikem je opatrně přitlačit povrch kolem korku kouskem izolepy, aby se nečistoty vytáhly z pórů. Při této metodě byste měli zátky ihned znovu očistit dezinfekčním hadříkem – aby na povrchu nezůstaly zbytky lepidla. Obecně je však vhodné pěnové zátky čas od času vyměnit, protože zbytkové nečistoty se mohou vždy hromadit v pórech.
Tak to děláme. Pravidelně svá bezdrátová sluchátka čistěte. Tak co ty? Jak čistíš ty tvoje? Podělte se s námi o své tipy v sekci komentářů. Odpovíme vám co nejdříve.
Autor: redakce