Pokud jste majitelem profilu na sociální síti Instagram, určitě jste zaznamenali, že se tam často objevují příspěvky z hubnoucího procesu „before and after“, tedy před a po. Ještě větší boom ale zažívají koláže fotek s názvem Instagram versus reality, které ukazují, proč nevěřit všemu, co je na sociálních sítích.
Jak takové fotky vypadají? Influencerky dokazují, že se stačí pouze dobře nastavit a celulitida či přebytečný tuk nejsou vidět.
Sociální média a deprese
Dnešní dospívající generace se potýká s něčím, co naši rodiče ani prarodiče neznali. Z Instagramu na nás denně vyskakují dokonalá těla, bezchybné vztahy a luxusní dovolené či zboží.
Nekonečný kolotoč dokonalosti může mít neblahý vliv na psychiku. Zejména mladé dívky trpí méněcenností, malým sebevědomím a depresemi.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Síla sociálních sítí je neomezená. Pokud jeden příspěvek přeskočíte, objeví se vám deset dalších s podobnou tematikou a na problém je zaděláno.
Existují ale influenceři, kteří bojují proti dokonalosti fotek a otevřeně ukazují realitu takovou, jaká je. Postoj, oblečení, světlo i úhel pohledu mohou výslednou fotku změnit k nepoznání.
Ukazují to, co jiní schovávají
Jde o to předvést, že nedostatky má každý. I ženy, které pracují ve fitness průmyslu mají akné, strie nebo celulitidu. Jedním příkladem je fitness trenérka z Velké Británie Hayley Madigan.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
„Toto hnutí je navrženo tak, aby pomohlo ženám pochopit, jak společnost a média vytvářejí falešný ideál toho, jak by žena měla vypadat,“ řekla Hayley pro Cosmopolitan.
Jedna z redaktorek výše zmíněného časopisu Danae Mercer se na Instagramu věnuje podobnému tématu. Pravidelně ukazuje, že světlo a úhel změní celou fotku. Přitom se jedná o tutéž ženu, ve stejném čase, jen jiné póze.
Někteří si hnutí Instagram vs. reality pletou s propagací obezity. Nutno podotknout, že obě výše zmíněné ženy žijí zdravě a cvičí. Více než nadměrný tuk ukazují strie, pigment, celulitidu i jiné nedostatky, které zná asi každá žena.
Až tedy příště otevřete Instagram, myslete na to, že za každou fotkou mohou být hodinové úpravy ve photoshopu nebo jen dobré světlo a úhel.
Zdroj: Cosmopolitanme.com
Autor: Naďa Brožová