Cvičení během pozdního večera a noci je pro tělo přínosné. Vyzkoušejte jógu nebo posilování

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cviceni v noci
Zdroj: Pixabay

Pro někoho je cvičení ranní rutinou. Jiní lidé chodí cvičit během dne, nebo k večeru po práci, když mají čas. A někdo potom čas na cvičení střídá a každý den to má trochu jinak. Ve skutečnosti je ale vhodnou dobou ke cvičení pozdní večer nebo noc. A odborníci vysvětlují proč.

Někteří odborníci uvádí, že je daleko lepší cvičit dříve. Mnoho se jich ale naopak shodlo na tom, že během večerních hodin může být pro mnoho lidí tato činnost daleko přínosnější. Možná po přečtení tohoto článku tedy zvážíte změnu i vy.

Pro ideální spánek

Někteří lidé cvičí především proto, aby se udrželi ve fyzické kondici. Ve skutečnosti je ale tato činnost vhodná také pro mentální zdraví člověka. A právě v tomto případě se hodí cvičit večer nebo v noci, těsně před spánkem.

Člověk je totiž příjemně unavený, měl by se ale také cítit po vykonané námaze psychicky velmi dobře. A usínat v takovém stavu znamená obvykle dlouhý a pohodlný spánek bez problémů a přerušování. Takový spánek prospívá psychickému zdraví člověka ve velkém, vysvětluje One Peloton.

K dalším výhodám cvičení během noci patří také méně rušivých elementů: Večer bývá méně lidí v posilovnách či parcích, což umožňuje soustředěnější trénink. Cvičení navíc může pomoci zbavit se nahromaděného stresu z celého dne, doplňuje CNS News.

Na druhou stranu samozřejmě únava z celého dne může snížit intenzitu a kvalitu tréninku, cvičení během noci může být méně bezpečné, například pro ženy běhající v parku, některá sportoviště mohou být v noci zavřená. Má to tak své výhody i nevýhody.

Jaké cvičení se v noci vyplatí?

Mezi nejlepší druhy cvičení před spánkem se řadí například jóga nebo strečink. Ty pomáhají uvolnit svaly a zklidnit mysl před spaním. Vhodný je také lehký aerobní trénink – například chůze nebo pomalý běh.

V neposlední řadě doporučují odborníci také cviky jako kliky, dřepy či plank, což jsou posilovací cviky, které ale nevyžadují speciální vybavení. Můžete je tak dělat i doma a nemusíte se starat o zavřené posilovny.

Zdroj: One Peloton, Sleep Score, Planet Fitness, Very Well Fit, CNS News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články