Vrah umělec se přiznal k 93 vraždám. Velkou část obětí po svém doznání namaloval

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Obraz Samuel Little
Zdroj: Profimedia

Samuel Little zemřel v roce 2020. Svět si ho ale ještě dlouho bude pamatovat jako jednoho z nejbrutálnějších sériových vrahů americké historie. V letech 1970 až 2005 měl zabít až 93 žen. S identifikací jeho obětí a samotnému usvědčení z vražd pomohly portréty žen, které sám maloval.

Samuel Little se narodil v roce 1940. Matka ho porodila jako dospívající dívka, živila se jako prostitutka. Většinu svého dětství prožil s prarodiči. Už jako malý se ale projevoval problémově.

Touha zabíjet

Samuel už jako malý kluk údajně pociťoval touhu zabíjet. Poprvé se u něho projevila asi v jeho osmi letech, kdy se mu zdály sny o tom, jak škrtí své spolužačky.

Jako třináctiletý byl dopaden při krádeži kola. Několikrát měl problémy kvůli vandalství. S první vraždou sice čekal do dospělosti, mezi místními byl ale už jako mladík známá firma.

Zlost vůči matce

Samuel Little zabíjel především ženy, které nikomu nechyběly. Ačkoli tak byla nalezena jejich těla, s identifikací měli často kriminalisté velké problémy.

Little si vybíral bezdomovkyně a prostitutky, což mohlo být podle The New York Times i důsledkem nenávisti k matce, která ho jako malého opustila. Ženy byly vždy zbité a uškrcené, s některými z nich měl před vraždou styk, jiné pouze využil k utišení své touhy po zabíjení.

Vrah umělec

V roce 2012 byl Samuel Little zatčen pro podezření z prodeje drog. Jak se při vyšetřování ukázalo, jeho DNA měla něco společného se třemi mrtvými ženami, jejichž těla nebyla do té doby identifikována.

Little se pak sám přiznal k vraždě desítek žen. Na důkaz toho, že je skutečně vrahem, nakreslil dokonce několik portrétů svých obětí. Díky tomu se ho policistům podařilo spojit s konkrétními ženami, které zabil.

„Jeho kresby mohly být původně vytvořeny pro jeho vlastní perverzní vzpomínky na minulost, ale nyní slouží k identifikaci lidí, které brutálně zavraždil,“ sdělil pro Artillery malíř Anthony Ausgangus, podle kterého dílo Samuela Littla rozhodně nelze považovat za umění.

Zdroj: FBI, Oxygen, The New York Times, Artillery

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články