Nejdražší animovaný seriál historie stál tvůrce bezmála 6 miliard korun. Arcane válcuje i další žebříčky

2 minuty čtení
Arcane
Zdroj: Netflix/ČSFD

Na první řadu seriálu Arcane čekali fanoušci hry League of legend dlouhé roky poté, co bylo oznámeno, že se na ní pracuje. Když v roce 2021 devítidílné dílo vyšlo, trhalo rekordy ve sledovanosti a příjemným překvapením bylo, že jeho příběh vtáhl i osoby, které o jeho herní předloze nic netuší. S druhou řadou ale přichází mnoho dalších úspěchů a překvapení.

9. 11. 2024 se objevily na Netflixu první tři díly další devítidílné série. Během jednoho dne se seriál stal nejsledovanějším nejen v České republice, ale i v dalších celkem 60 zemích světa.

Nejdražší animovaná show v historii

Když přpravovali první sérii, začínali tvůrci s rozpočtem asi 50 000 korun, píše One Esports. Dnes jde ale o nejdražší animovaný seriál na světě. Do tvorby a propagace 2 řad s celkem 18 díly tvůrci investovali 250 milionů dolarů, což je v přepočtu bezmála 6 miliard korun.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený POGGERS (@poggerscz)

„Arcane vznikl, protože jsem měl vždy pocit závazku vůči hráčům League of legends. Chtěl jsem jim dát něco víc, příběh postav, se kterými se denně setkávají,“ řekl tvůrce seriálu Alex Yee. Nakonec vzniklo dílo, které daleko přesahuje zájem pouze herních fanoušků.

Čekání i investice se vyplatily

Na první řadu fanoušci čekali roky. Po jejím zkouknutí ale v recenzích všichni nadšeně uznávali, že se vyplatilo. Kromě animace a příběhu potěšila mnohé také hudba. Tvůrci Arcanu na první sérii spolupracovali například se skupinou Imagine Dragons, která je dokonce animovanou součástí v jednom dílu, dále se na hudbě k seriálu podíleli i umělci jako Woodkid nebo Sting.

Po skončení první série bylo oznámeno, že další se objeví až po třech letech. Mnoho lidí už tehdy předpovídalo, že to bude stát za to. Kromě nově sestavené kapely Linkin Park tentokrát hudebně pomáhali tvůrcům Arcanu například Stray Kids.

Celkově jsou recenze velmi pozitivní, první série se na ČSFD drží na 92 %, druhá si prozatím vysloužila 95 %. Tvůrci sebevědomě tvrdí, že investice se vyplatila a peníze se jim rozhodně vrátí. Kromě toho jsou na své dílo velmi hrdí a je jasné, že světové žebříčky o něm budou mluvit ještě dlouho.

Zdroj: ČSFD, Instagram, One Esports, Meri Station, Games Radar, NME, Rotten Tomatoes

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články