Holy Order of the Claw: Když se 140 000 lidí snaží mezi humry najít nesmrtelného boha

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Humr
Zdroj: Pixabay

Na světě existuje celá řada náboženství a lidé uznávají mnoho bohů. V historii jsme se ale setkali také s mnoha kulturami, které považují za boha nějaký předmět či zvíře. V současné době existuje skupina lidí, která si říká Holy Order of the Claw. A ta jako svého boha vnímá humra. Jen ještě nenašla toho konkrétního.

Holy Order of the Claw bychom do češtiny mohli přeložit jako Svatý řád klepete. Jde o skupinu lidí, kteří se snaží stvořit nesmrtelného boha. A podle některých názorů se jim to může skutečně povést. Jako boha totiž vnímají humra. A tato zvířata mohou podle všeho být za určitých podmínek nesmrtelná.

Nesmtelný humr?

Podle vědců jsou humři teoreticky nesmrtelní tvorové. Je totiž prokázáno, že umírají na nemoci, nebo je zabijí jejich přirození predátoři, jen málokdy se nicméně stane, že humr zemře na stáří, vysvětluje UNSW.

Ačkoli se samci dožívají obvykle kolem 30 let a samice zhruba 55 let, existují důkazy o zvířatech tohoto druhu, která se dožila i 200 let. A podle všeho v případě, že by bylo o humra dobře postaráno, mohl by žít prakticky věčně.

Jelikož jde ovšem o jedince velmi náchylné k nemocím, a to především po třicátém roku věku, bylo by velmi náročné něčeho takového dosáhnout. Členové Holy Order of the Claw se nicméně dlouhodobě snaží najít takového jedince, který svou nesmrtelnost prokáže a stane se jejich skutečným bohem.

Přes 140 000 následovníků

Holy Order of the Claw má na facebooku už více než 140 000 příznivců. Jen několik desítek tisíc lidí se aktivně účastní různých srazů a také se zajímá o humry jako takové, zbytek lidí v tomto „náboženském řádu“ nicméně věří tomu, že se podaří najít nesmrtelného jedince.

Skupina má dokonce svá vlastní pravidla a také takzvanou svatou osmičku, tedy osm konkrétních bodů, které by měli členové dodržovat. Ty zahrnují zacházení s ostatními tak, jak by si lidé přáli, aby se oni chovali k nim, praktikování sebelásky, recyklaci a minimalizaci znečištění přírody.

Tyto body mají pomoci člověku očistit jeho duši od všeho špatného, ale zároveň také pomoci planetě a zajistit lepší podmínky právě pro život zvířat, a to samozřejmě nejen humrů.

Ačkoli se tak může někomu zdát, že je Holy Order of the Claw jen skupina podivně smýšlejících lidí, ve skutečnosti jejich myšlenky jistý smysl dávají a jejich záměry jsou celkově vzato pozitivní.

Zdroj: The Something Guy, Facebook, TikTok, UNSW

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články