Bohučovický fenomén: Komunisté obvinili jedenáctiletého chlapce a potom jeho matku. Podle mnoha lidí šlo ale o paranormální jevy způsobené vyššími silami

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zahada
Zdroj: Shutterstock

V roce 1985 se ve vesničce s názvem Bohučovice odehrál podivný případ. Ten si vysloužil název Bohučovický fenomén a mnoha lidem dal pořádně zabrat. Řada paranormálních jevů, ke kterým během jednoho roku došlo v domě rodiny Smolkových, je dodnes záhadou.

Někdy se v souvislosti s případem mluví také o takzvaném bohučovickém poltergeistovi. V domě se totiž začala dít řada věcí, které si mnoho lidí vysvětlovalo jako působení zlého ducha. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo všechno jinak. Nebo nebylo?

Pátek třináctého

K podivným událostem začalo docházet během pátku třináctého, což celou situaci dělá ještě děsivější. V domě se nejprve měly ozývat silné rány, později dokonce padat z policí sklenice se zavařeninami, popisuje Lifee.

Situace se ale stupňovala. Nábytek se přemisťoval bez vysvětlení z místa na místo, v oknech se objevovaly díry, ze stěn padaly obrazy a odlupovala se omítka. Nakonec došlo v domě k celkem dvaceti různým požárům.

Obětí se stal malý chlapec

Komunisté tehdy potřebovali celou situaci vyřešit. Dům děsil mnoho lidí. Ze všech problémů byl nakonec obviněn jedenáctiletý chlapec Tomáš, který měl podle úřadů způsobovat veškeré škody sám. To ale nedávalo smysl, protože by například nezvládl hýbat těžkým nábytkem sám, píše G.

Tomáš byl přesto vyšetřován psychiatry, kteří ho nakonec označili za zcela zdravého. Odborníci pak prošetřili ještě zbytek rodiny a určili jako viníka Tomášovu matku. Ta měla problémy způsobovat kvůli tomu, že nechtěla nadále žít v domě se svým otcem, Tomášovým dědou.

Mnoho lidí přijalo skutečnost, že všechny „paranormální jevy“ skutečně způsobovala žena. Dodnes je ale řada těch, kdo si myslí, že v domě skutečně mohlo docházet k něčemu nadpřirozenému. Matka se nikdy nepřiznala a názory o tom, co se v domě skutečně dělo, se tedy stále liší.

Zdroj: Lifee, Krajské listy, G, Facebook, Badatelé

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články