Takové oko na punčoše dokáže pěkně potrápit. Spotřeba silonek je u některých žen enormní, ale pokud u vás ty použité letí hned do koše, přečtěte si rady, jak je v domácnosti ještě skvěle zužitkovat. Budete překvapené, jak vám mohou pomoci v domácnosti i v zahradě.
Pro tvořivé duše
Kreativci mohou silonky využít jako výplň plyšáků nebo s nimi můžete tvořit kostýmy pro děti. Až vás bude trápit, z čeho vytvořit ocas nebo čím vycpat břicho, nemusíte shánět vatu. Staré silonky bohatě poslouží.
Filtrační schopnost
Při malování starší barvou využijte silonky jako sítko, na kterém se zachytí nečistoty i hrudky, které by pak na stěně dělaly neplechu.
Stejné filtrační schopnosti silonek můžete zužitkovat i v květináčích. Zatímco přebytečná voda odteče, hlína zůstane tam, kde má, a nebude dělat nepořádek.
Stará silonová punčocha je dobrým pomocníkem při hledání drobných předmětů, jako jsou náušnice a jiné šperky. Stačí navléct silonku přes hubici vysavače a upevnit ji gumičkou. Díky silonce neskončí drobnost na dně vysavače, ale zůstane přichycená na punčoše. Samozřejmě pozor, abyste přes trubici nenavlékali zrovna tu děravou část, kvůli které silonku nenosíte.
V domácnosti i na zahradě
Ze silonky jednoduše vytvoříte sáček na česnek nebo cibuli do spíže. Nebo využijte silonky namísto sáčku na praní jemného prádla. Můžete do nich dávat i ponožky, které se vám pak v pračce nezatoulají, kam nemají.
Stejně tak vytvořené sítko poslouží na čaj nebo do omáček na koření. Než přijdou silonky do styku s potravinami, nezapomeňte je vydezinfikovat.
Na zahrádce může silonka posloužit pro přivázání popínavých rostlin nebo rajčat. Stonky se nepoškodí jako s klasickými plastovými svorkami a zůstanou na svém místě.
Propustnost a elasticita silonek se dá využít mnoha způsoby a byla by škoda je hned vyhodit. Zkuste některý z tipů a třeba budete překvapené, jak vám usnadní práci. Samozřejmě, většina z výše uvedeného se dá nějak nahradit, ale například pro sbírání či hledání těch drobných věcí je silonka na vysavač naprosto bezkonkurenční.
Autor: Naďa Brožová