Oblíbený je především během letní sezóny, dá se ale konzumovat prakticky kdykoli, protože se skvěle hodí k pivu nebo vínu. Nakládaný hermelín se u Čechů těší velké oblibě. Mnoho lidí si ho dá především v hospodě, připravit si ho ale můžete velmi snadno i doma. Poradí vám s tím Zdeněk Pohlreich.
Existuje řada způsobů, jak si naložit sýr. Někdy je to ale proces zrádnější, než byste si mohli myslet. Je totiž velké množství lidí, kteří při nakládání hermelínu dělají začátečnické chyby. Přitom se jim dá jednoduše vyvarovat.
Zdeněk Pohlreich má jedinečný recept, který si rozhodně zamilujete a na kterém přitom není vůbec nic složitého. Vyzkoušejte si se slavným šéfkuchařem připravit nakládaný hermelín, který svým přátelům s hrdostí nabídnete k pivu.
Hlavní je vyvážený poměr surovin
Na nakládaný hermelín podle Zdeňka Pohlreicha budete potřebovat dva hermelíny, půl litru oleje, jednu větší cibuli, dva stroužky česneku, jednu červenou papriku (ideálně ostrou), sůl a pepř. Pohlreich vždy tvrdí, že genialita tohoto receptu tkví ve vyváženosti poměru surovin.
Hermelín si nakrájejte na trojúhelníčky. Cibuli očistěte a nakrájejte na větší kolečka. Česnek pak pokrájejte najemno a papriku na menší kostičky. Při pokládání surovin do sklenice začněte cibulí. Na tu dejte hermelín, potom česnek a papriku.
Celý obsah sklenice osolte a opepřete pouze zlehka, radí iReceptář. Sýr totiž bývá sám o sobě dost slaný. Vše zalijte olejem. Uzavřenou sklenici pak nechte zhruba 24 hodin odležet v pokojové teplotě. Podívejte se i na Decodoma.cz, kde naleznete další TIP na trošku vytuněný hermelín. Následně ji dejte do lednice či sklepa a podávejte nejdříve po týdnu.
Vyvarujte se zbytečných chyb
Pokud budete postupovat podle Zdeňka Pohlreicha, dočkáte se vynikajícího výsledku. I tak ale existují chyby, kterých byste se mohli dopustit. Ty nejčastější vám nyní představíme, ať se jim příště můžete snadno vyhnout.
První chybou podle serveru Woman only může být špatně připravená sklenice. Ta musí být nejen čistá, ale také zcela suchá, aby se do oleje následně nedostala ani kapka vody. Stejně tak musí být dobře osušené i ingredience, které pro nakládání používáte.
S naplněnými sklenicemi je vždy potřeba bouchnout o linku či stůl, abyste se zbavili vzduchových bublin, a až poté je uzavřít. Právě kvůli vzduchu ve sklenici se hermelín velmi často začne kazit, varuje server.
Poslední chybou je pak okamžité přendání sklenice s hermelínem do lednice nebo jiné chladné místo. Opravdu je potřeba ho nejprve nechat 24 hodin odležet při pokojové teplotě.
Zdroj: Jíme to, Woman only, iReceptář
Autor: Šárka Cvrkalová