Martin Pecina ve své knize Jazyk, srdce, mozek, krev píše nejen recepty. Přidává také fakta z různých koutů světa. Jenomže když se zmínil o tom, že se v některých zemích konzumují psi, v komentářích se lidi rozdělili na dva tábory. Jeden si dělá z příspěvku legraci a druhý se bouří.
Pecina v minulosti přiznal, že už například ochutnal šneky solené teplou lidskou močí. Člověk by si tak řekl, že ho už v jeho případě nic nepřekvapí. Jenže ve chvíli, kdy sdílel informace o pečení psího masa a využití psího sádla, strhla se v komentářích pod jeho příspěvkem mela.
Někde je to zkrátka běžné
V některých zemích je konzumace psího masa i dnes běžná. Pecina ve své knize uvádí, že maso z mladého psa se peče podobně jako třeba vepřové, pokud je ze staršího, musí se nejprve dusit.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
„Psí sádlo je řídké, asi jako husí. Jen v zimě se dá mazat na chleba, v létě se užívá po lžících jako lék,“ uvádí kuchařka. A zatímco jedni si z příspěvku dělají legraci, jiní Martinovi vzkazují, že už ho nadále podporovat nehodlají.
Končím s vámi
„To je hrozný, končím s vámi!“ píše se v jednom z komentářů. „Na shledanou, Martine, tady už nemám co dělat,“ uvádí další. „Ty jsi asi zešílel, co?“ komentuje příspěvek jiný uživatel.
Na druhou stranu mnoho lidí si dělá z příspěvku legraci. Najdou se i ti, co po Martinovi požadují recepty na psíčkovou, kokršpanělského ptáčka, nebo čevabčiči.
„Tak věřím, že lidé bez černého humoru vyklidí cestu a zůstane zde jen zlaté jádro. A to jsem pejskař,“ uvádí pak paní Medoslavová. „Člověk tady přijde s faktem z kuchařského světa a hned se mu tady bouří lidi. Tohle se prostě děje, Martin tady nedává recepty, uvádí tady fakta, to je vše,“ doplňuje pak uživatelka Klárka.
Zdroj: Instagram, OnlyMen, Jíme to
Autor: Šárka Cvrkalová