V Indii posilují imunitu nevšedním způsobem. Tamní lékaři doporučují metodu, z níž se mnohým zvedne žaludek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Indicke kravy
Zdroj: kev Hughes / Shutterstock.com

Na začátku pandemie koronaviru se lidé snažili přijít na způsob, jak se proti nebezpečnému viru co nejlépe ochránit. Lékárny bojovaly s velkým nedostatkem vitaminu C a D, jehož užívání se doporučuje pro zlepšení imunitního systému.

V Indii se na posílení imunity doporučují ty nejrůznější zajímavosti. Jednou z nich je způsob, který by ne každý volil s radostí. K nastartování imunity totiž využívají tamní obyvatelé dobytek, který chovají na svých farmách.

Léčebný zábal

Krávy jsou v Indii považovány za posvátné, přičemž zvíře je v hinduistické víře symbolem života a země. Po staletí hinduisté používali kravský trus k čištění svých domovů, k modlitebním rituálům a věřili, že má terapeutické a antiseptické vlastnosti.

Netrvalo dlouho a indičtí obyvatelé se rozhodli kravský trus využít i při boji s koronavirem, který je v Indii doopravdy velkým problémem. Nemocnice nestíhají a lidé si musejí často sami shánět kyslíkové masky. Mnoho obyvatel Indie zemřelo na nemoc kvůli nedostatečné léčbě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brut India (@brut.india)

V západním státě Gudžarát se někteří lidé rozhodli jednou týdně pokrýt svá těla kravským trusem a močí v naději, že jim to posílí imunitu nebo jim to pomůže zotavit se z viru.

Účinnost není jistá

Gautam Manilal Borisa je asistentem manažera farmaceutické společnosti a tvrdí, že mu tento způsob léčby pomohl v loňském roce covid porazit. „Chodí sem dokonce i lékaři. Jejich víra je, že tato terapie zlepšuje jejich imunitní systém, a oni tak mohou bez obav pečovat o pacienty,“ dodal.

Zatímco lidé čekají na zaschnutí směsi trusu a moči na jejich tělech, objímají nebo ctí krávy a cvičí jógu ke zvýšení energetické hladiny. Po této kúře se omyjí mlékem nebo podmáslím.

Lékaři a vědci z celého světa však opakovaně varovali před alternativní léčbou koronaviru s tím, že tato léčba může vést k falešnému pocitu bezpečí a může komplikovat zdravotní problémy.

Doktor J.A. Jayalal, prezident Indické lékařské asociace, uvedl: „Neexistují žádné konkrétní vědecké důkazy o tom, že kravský trus nebo moč působí na posílení imunity. Ze zvířete se také mohou na člověka šířit další nemoci.“

Nejlepší cestou, jak bojovat se zákeřným virem, je izolace či dodržování všech hygienických opatření včetně nošení respirátoru či mytí rukou.

Zdroj: Metro
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články