Bizarní rekordman David Rush: Do Guinessovy knihy se zapsal mnohokrát, řadu rekordů ale dlouho neudržel

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zonglovani (ilustracni foto)
Zdroj: Pixabay

Rekordy se dají překonávat ve všem možném. Své o tom ví David Rush. Ten se proslavil jako muž, který se do Guinessovy knihy zapsal mnohokrát. Na svém kontě má minimálně 250 rekordů, mnoho z nich ale bylo v minulosti už překonáno. A většina je velmi bizarních, píše NPR.

Rush o svých výkonech v minulosti řekl, že jeho cílem je inspirovat ostatní k tomu, aby se nebáli stanovovat si ambiciózní cíle a pracovat na jejich dosažení. Často zdůrazňuje, že klíčem k úspěchu je vytrvalost a ochota učit se z neúspěchů. Také uvedl, že mnohé z jeho rekordů vyžadují měsíce přípravy a tréninku.

Nejbizarnější rekordy

Do Guinessovy knihy se v minulosti zapsal například jako muž, který utáhl motocykl nejdelší trasu, a to pouze pomocí vlastní brady. Do úst se mu také podařilo dát celkem 120 borůvek, uvádí UPI. K překonání některých rekordů v minulosti inspiroval ostatní také na svém YouTube profilu.

K velmi zajímavým výkonům patří například nejrychlejší čas pro oloupání tří pomerančů, nejvíce triček, které si oblékl během jedné minuty, nejvíce kiwi, která krájel nožem na svém vlastním břiše, nebo třeba žonglování za pomoci nejvíce tenisových míčků.

Čísla se mění

Jelikož jsou rekordy velmi bizarní, obvykle jde o něco, o co se nikdy nikdo nepokoušel. Jakmile ale lidé zjistí, že v dané kategorii existuje rekord, pokusí se ho překonat, vysvětluje UPI.

Rush se i nadále snaží vymýšlet originální věci, ve kterých by mohl být nejlepší. Zároveň ho ale v mnoha ohledech lidé předbíhají. Počet rekordů, které drží, se tak velmi často mění. Jemu to ale nevadí. Chce být především inspirací ostatním a pracovat na sobě.

Rush také využívá své rekordy k propagaci vědy, technologie, inženýrství a matematiky mezi mladými lidmi. Věří, že tyto bizarní výkony mohou vzbudit zájem o vědu a ukázat, jak lze vědecké principy aplikovat v reálném světě, doplňuje The Guardian.

Zdroj: YouTube, UPI, Washington Post, The Guardian, NPR

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články