Make-up a další kosmetické přípravky slouží k tomu, aby nás zkrášlily. Ženy je používají téměř denně. Jenomže někdy můžeme na kůži ve skutečnosti nanést kromě ochranné a zkrášlující vrstvy také velké množství bakterií. O své pomůcky se musíte správně starat a pravidelně je čistit.
Podle serveru Byrdie svou kosmetiku čistí pravidelně pouze 61 % žen. Ty ostatní jednoduše spoléhají na to, že po použití stačí štětce zastrčit do pouzdra a jsou opět připraveny k dalšímu použití. To ale není tak úplně pravda.
Oddělené pomůcky
Mnoho lidí dělá tu chybu, že všechy pomůcky na líčení uchovává v jedné taštičce, aniž by je jakkoli zabalili a oddělili od ostatních. Tím pádem se ale bakterie přenášejí z jednoho štětce na druhý, píše Home Made Simple.
Člověk se potí a na kůži má bakterií mnoho. Při používání make-upu se tak logicky dostanou i na naše kosmetické pomůcky. Je proto třeba je potom udržovat oddělené. Na štětce vždy nasaďte ochranné víčko, nikdy je nesvazujte gumičkou k sobě.
Rtěnky je třeba důkladně zavírat, stejně tak pudr a stíny. Nejhorším zlozvykem, který dělá mnoho žen, je podle webu Cosmetisc info to, že máte doma nastrkané nezavřené štětce v kelímku společně s tužkami na oči a dalšími pomůckami.
Pravidelně pomůcky vyměňujte
Jak upozorňuje Vogue, právě štětce jsou nejnebezpečnější součástí kosmetiky. Nanášíme s nimi na obličej nejrůznější vrstvy make-upu a bakterie se mezi nimi velmi snadno přenášejí. Proto je důležité je pravidelně čistit.
Ideální je namočit je jednou za čas do octové vody a potom je čistým hadříkem utřít. Vlhčeným ubrouskem pak vyčistěte také paletky se stíny a s pudrem. Důležité také je vědět, kdy koupit pomůcky nové. Štětce rozhodně nemají nekonečnou životnost.
Vždy po dvou měsících byste tak měli kompletně pomůcky obměnit. Jednou za čas také nezapomeňte vyprázdnit celou kosmetickou taštičku. Tu buď otřete hadříkem, pokud je látková, můžete ji rovnou celou vyprat, doplňuje Crave.
Zdroj: Cosmetisc info, Vogue, Byrdie, Crave, Home Made Simple
Autor: Šárka Cvrkalová