Že úderem půlnoci přichází hodina duchů a s ní se objevují duchové a nadpřirozené bytosti, to ví skoro každý. Věděli jste ale, že je během noci ještě jedna hodina, kterou je lepší zaspat? Mluví se o ní jako o hodině mezi psem a vlkem. Také můžete slyšet název hodina vlka nebo černá hodina.
Tato hodina přichází mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní a vyznačuje se tím, že noc pomalu přechází v den, ale stále ještě není světlo.
Hodina básníků a démonů
Svůj název získalo toto období noci podle serveru Dáma ve Francii a přišli s ním básníci, kteří v tuto dobu nejvíce tvořili. Dokonce se takto jmenuje sbírka Jana Skácela či román Johna Coatese.
Během této hodiny dle legend umírá nejvíce lidí. Zároveň je to však hodina, ve které se rodí nejvíce dětí.
Tato hodina je právě tou, kdy se vám zdají ty největší noční můry, a pokud trpíte náměsíčností, právě v tuto hodinu se nejspíše vydáte na procházku.
Toto bájné období výměny vlády mezi tmou a světlem je doprovázeno nadpřirozenou aktivitou. Právě v této hodině můžete slyšet nejvíce nadpřirozených zvuků či můžete vidět věci, které vám nedají spát.
Pokud strávíte noc flámováním a vracíte se domů během tohoto tajemného období, nejspíše se dle serveru Žena-in nevyhnete halucinacím, protože hodina vlka má umocňovat účinky alkoholu.
Báby kořenářky měly svou dobu na sběr bylinek. Byla jí půlnoc. Naopak hodinu vlka považovaly za dobu, kdy byly hranice mezi světy otevřené, takže se v tuto dobu bály provozovat jakékoliv magické úkony.
Mystika versus medicína
Jedním z vysvětlení tohoto fenoménu má být skutečnost, že Ježíš zemřel kolem třetí hodiny odpolední, a tedy logicky ďábelské síly nejvíce působí kolem třetí hodiny ranní.
Pokud se nejvíce budíte právě v tuto hodinu, nemusíte se hned bát, že by si s vámi zahrávaly nadpřirozené síly. Neurolog Christopher Winter má pro tento jev medicínské vysvětlení.
„Probouzení v této době totiž souvisí s naší hormonální hladinou, přesněji řečeno s interakcí melatoninu, serotoninu a kortizolu. Melatonin známe jako hormon spánku, který naše tělo uvolňuje ve tmě a následně jej přeměňuje na hormon dobré nálady – serotonin. Uvolňování kortizolu je naopak stresová reakce těla,“ uvádí neurolog s tím, že dochází k narušení hormonální rovnováhy, a my se tak máme tendenci vzbudit.
Jak ale uvádí server Plzeňoviny, musíte tento neobjasněný fenomén brát s rezervou, protože síla lidské sugesce je veliká.
Záleží tak na citlivosti daného jedince, protože ti méně vnímaví ani nepoznají, že nějaká hodina vlka nastala.
Zdroje: Plzeňoviny, Trendista, Dáma, Žena-in
Autor: Soňa Jiroutová