Vladimír Dlouhý se proslavil jako Petr Máchal v pohádce S čerty nejsou žerty. Na svém kontě má množství dalších rolí a rozhodně se jedná o velkolepého herce, který si zaslouží úctu. Bohužel 20. června 2010 zemřel. Jeho odkaz ale dodnes žije v jeho synech.
Bylo mu teprve 52 let. Měl před sebou ještě nadějnou kariéru, bohužel ale prohrál boj s rakovinou žaludku. Až do poslední chvíle se snažil pracovat, ještě několik dní před smrtí měl dokonce v Divadle Kalich vystoupení, uvádí Blesk. Jeho smrt byla pro Českou republiku velkou ránou.
Manželka zůstala sama na výchovu synů
Smutek pocítili samozřejmě nejen fanoušci. Pro blízké Vladimíra Dlouhého se jednalo o velký šok a těžce nesla situaci také jeho žena. Ta navíc zůstala sama na výchovu dvojčat, chlapců ve věku 4 let.
Ukázalo se ale, že je dovedla nasměrovat správným směrem. Mladíci zdědili talent po tatínkovi a loni se dokonce stali součástí seriálu Ulice.
„Pozvali nás na casting na role sígrů, kteří měli šikanovat jiného kluka. Nakonec nám řekli, že se na tohle typově moc nehodíme, ale že se jim líbíme. Výsledkem byla nabídka na dlouhodobější role studentů Marka a Matěje,“ svěřil se v rozhovoru pro iDNES Jan Dlouhý.
Táta byl jen jeden
Dá se říci, že odkaz Vladimíra Dlouhého v jeho chlapcích přežil. Když zemřel, byli ještě malí a moc si ho nepamatují. Vždy ho ale obdivovali a byl pro ně velkým vzorem. Na druhou stranu se s ním neradi srovnávají.
„Nevadí mi, když se říká, že se mu podobám. Ale mrzí mě, jak si někteří neuvědomují, že jsme dva různí lidé. Vladimír Dlouhý byl výborný herec a můj táta. Takový byl jen jeden,“ říká syn slavného umělce.
Herectví by se Jan i Jiří chtěli věnovat i nadále. Doufají, že neudělají tatínkovi ostudu a bude se jim v kariéře dařit. Svého otce si připomínají především pomocí fotografií a videí. I omezené vzpomínky, které na něj mají, jsou ale velmi milé.
Zdroj: Extra, Prima ženy, Deník, Blesk, iDNES
Autor: Šárka Cvrkalová