Britská královská rodina a suchaři? O vánocích ani náhodou

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Kralovska rodina
Zdroj: Pete Hancock / Shutterstock.com

Britská královská rodina je často kritizována, že jsou velmi konzervativní a tak trochu „suchaři“. Zesnulá královna Alžběta II. na veřejnosti neprojevovala emoce a mohlo to vypadat, že slovo „humor“ je pro ni neznámé. Také si toto o britské rodině myslíte? Tak si přečtěte, jak je to u nich s dárky pod stromečkem, a názor změníte.

Královská rodina se každoročně sjíždí do venkovského sídla v Sandringhamu, kde společně tráví Vánoce.

Dárek musí být levný a vtipný

„Všichni se domnívají, že Štědrý den se nese ve znamení formálnosti, ve skutečnosti ale mají v Sandringhamu stejně odpočinkový den jako ostatní smrtelníci,“ říká expert na královskou rodinu Richard Kay.

Honosná hostina, jasně stanovený zasedací pořádek a zábava. Tak by se daly oslavy Vánoc shrnout. V 18 hodin se pak dle serveru Marianne rodina schází v červeném salonku a zde na ně čekají tajné dárky.

Dárky, které si rodina předává, mají jasně dané požadavky: musí být levné a vtipné.

William a paruka a křeček pro královnu

Server Prima ženy například připomíná, že jedny Vánoce Harry obdaroval Williama hřebenem, aby upozornil na jeho začínající pleš.

Co se týče vtipných dárků, není pozadu ani Kate, která tehdy nezadanému Harrymu věnovala sadu s názvem „Grow Your Own Girlfriend“ (Vypěstuj si vlastní přítelkyni).

Občas se stalo, že noví členové královské rodiny nevěděli o tomto zvyku a dali dražší dárek. Stalo se to například princezně Dianě, když slavila s rodinou první Vánoce a princezně Anně dala kašmírový svetr.

Než opustila Meghan královskou rodinu, byla mistryní vtipných dárků. Královně například věnovala zpívajícího křečka a Williamovi klobouk s falešnými vlasy.

Princezna Margaret pak například dala princi Harrymu pero, které vypadalo jako ryba. Princezna Anna zase jednou obdarovala svého bratra koženým záchodovým prkénkem.

Zábava až do ranních hodin

Zábava poté pokračuje do ranních hodin, a když žila královna Alžběta II., platilo pravidlo, že nikdo nesmí jít spát dříve než ona.

„V praxi to znamená, že konec večera nastává okolo druhé až třetí hodiny ráno,“ říká královská expertka Ingrid Sewardová.

Zda i král Karel III. trvá na tomto pravidle, není známo, ale dá se to očekávat.

Zdroje: Prima ženy, Marianne, Extra

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články