Edward Paisnel byl během dne obyčejným stavebním dělníkem. Živil rodinu a choval se zdánlivě jako slušný a spořádaný člověk. Jenomže v noci se z něj stával násilník a vrah, kterého znal svět pod názvem Netvor z Jersey.
Mezi roky 1957 a 1971 terorizoval Edward Paisnel ženy a děti v Jersey, aniž by kdokoli tušil, že to právě on je obávaným zločincem. Na svědomí měl za tu dobu podle History Daily minimálně 13 obětí, mohlo jich být ale mnohem více.
Místní hrdina
Nikoho by ani nenapadlo, že ten, kdo nebohým ženám a dětem váže provazy kolem krku, tahá je z jejich domovů a v noci znásilňuje, je právě Paisnel. V místě byl totiž považován za hrdinu.
Vědělo se o něm, že během druhé světové války kradl jídlo, aby nasytil hladovějící rodiny. Jenomže místo toho, aby si pověst hrdiny užíval, stal se vrahem a násilníkem.
Svou první oběť přepadl v noci na autobusové zastávce. Uvázal jí provaz kolem krku, odvedl ji na pole, tam ji znásilnil a zabil.
To opakoval ještě několikrát. Pak ho ale zastávky začaly nudit a on začal ženy vyhledávat přímo v jejich domovech. V bezpečí tak nebyl nikdo.
Paisnel si navíc po čase vyrobil děsivou gumovou masku, na kterou si nasadil paruku. K ní nosil kabát s hřebíky na ramenou.
Nikdy se nezjistilo, zda to udělal jen pro hrůzostrašný efekt svých přepadení, nebo zda měl jiný důvod.
Dopadení vraha
Paisnel začal brát vraždění jako hru. Dokonce měl tu drzost napsat policistům dopis, ve kterém jim dával stopy. Uvedl i své plány na jeden z útoků. K tomu nakonec také došlo, policie přesto vraha nedopadla.
V červenci roku 1971 si dva strážníci všimli auta, které řídil notně opilý muž.
Na základě vyšetřování byla v jeho domově provedena prohlídka a policisté objevili vše, co dokázalo, že je onen muž právě takzvaným Netvorem z Jersey. Jeho dopadení bylo tak vlastně náhodné.
Nebýt toho, že se opil, možná by se nikdy nepřišlo na to, kdo mladé ženy znásilňuje a vraždí. Ačkoli nejprve Paisnel svou vinu popíral, nakonec byl obviněn z celkem třinácti vražd. Vysloužil si za to třicet let odnětí svobody.
Po dvaceti letech byl za dobré chování propuštěn na svobodu.
Zdroj: All That’s Interesting, History Daily
Autor: Šárka Cvrkalová