Roy Sullivan sedmkrát přežil zásah bleskem. Život se rozhodl ukončit vlastní rukou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Muz zasah bleskem
Zdroj: Shutterstock

Roy Sullivan se narodil v roce 1912. K přírodě měl vždy velmi blízko, pracoval totiž jako správce virginského národního parku Shenandoah. Proslavil ho zápis do Guinnessovy knihy rekordů, a to s poměrně unikátní záležitostí. Muže totiž v jeho životě celkem sedmkrát zasáhl blesk.

K prvnímu zásahu bleskem došlo v roce 1942. Roy se tehdy před bouří ukrýval na rozhledně. Když do něho blesk udeřil, myslel si, že nepřežije. Jako zázrakem se ale ze zásahu oklepal a byl schopen po svých dojít domů.

Přestože Roy zásah bleskem přežil, byl otřesený a popisoval ho jako doposud nejhorší zážitek v jeho životě. To ale neměl tušení, že ho něco podobného čeká ještě šestkrát.

Pro vědce k nepochopení

Ke druhému zásahu bleskem došlo v roce 1969. Už tehdy se stal Roy pro vědce velmi zajímavým objektem. Není totiž běžné, aby člověka blesk zasáhl dvakrát v životě a on v obou případech přežil. Když se situace opakovala ještě několikrát, nikdo nechápal, jak je to možné.

Muž si získal přezdívku lidský hromosvod. Během jednoho ze zásahů skončil v nemocnici s popáleným ramenem, jinak ale ze všech problémů vyvázl prakticky bez zranění. Vždy jen mírně psychicky otřesen.

Při posledním zásahu bleskem přišel Sullivan o vlasy. Tehdy byl pro něho větším problémem než bouře samotná medvěd, který se splašený počasím na muže vrhnul. Ten se ale dokázal ubránit i zvířeti.

Svůj život nakonec ukončil sám

Mnozí považovali Sullivana za šťastlivce. To, že ho v životě sedmkrát zasáhl blesk, sice příliš šťastné není, na druhou stranu většina lidí by nedokázala přežít ani jednu takovou ránu. Sullivan se ale šťastným a spokojeným necítil.

Byl dlouhé roky nešťastně zamilovaný do o třicet let mladší ženy. Právě to ho nakonec dovedlo k tomu, že se rozhodl svůj život ukončit vlastní rukou. Zmíněná žena nesla skutečnost, že může za jeho smrt, velmi těžce. Měla tak do konce života psychické problémy, píše server The Weather Network.

Zdroj: Guinnessova kniha rekordů, The Weather Network, Irish central

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články