V party věznici se smí pít alkohol i kouřit marihuana. Z tohohle místa se nikomu utíkat nechce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vezeni san antonio
Zdroj: Shutterstock

Vězení by mělo být pro zločince trestem. Ti, kteří se nějak provinili proti zákonu, by se měli ve věznicích napravit a opouštět je jako lepší lidé. Ne vždy to sice platí, i tak jsou ale tyto instituce považovány za nejhorší formu trestu po pokutách i veřejných pracích. Ale ne všechny věznice jsou stejné.

V dnešní době už většina moderních věznic nabízí trestancům vzdělávací režim, možnost sportování, vybití energie, a někdy dokonce i zájmových kroužků. I tak mají ale ve vězení lidé přísný režim a rozhodně se tam nemají jako na dovolené. Tedy ve většině případů.

Vězení v San Antoniu si získalo přezdívku party věznice. A ne jen tak pro nic za nic. Podle nytimes.com v něm totiž vězni smí dělat prakticky cokoli, kromě opuštění vyhrazeného pozemku. Není se tak čemu divit, že většina vězňů dělá maximum pro to, aby zde mohli zůstat.

Herny, bazény i příděl alkoholu a drog

V této věznici byste mříže na oknech nebo vězeňský mundúr hledali marně. Vězni zde nosí vlastní oblečení, které si přivezli z domu, přes den se mohou navštěvovat na svých pokojích, návštěvy blízkých jsou tu neomezené. Celé prostory mají k dispozici několik heren s kulečníkem, šipkami i počítačem.

Snad jediným omezením je, že zde není internet, nicméně vězni mají k dispozici mobilní telefon, a pokud si zvládají platit data, nikdo jim je nezakáže. Vězni dokonce dostávají jednou týdně příděl alkoholických nápojů a marihuany. Celé vězení tak jednoduše působí jako nějaký zábavní park.

Na webu nypost.com se objevuje také informace o tom, že se jedná o nejluxusnější věznici vůbec a jsou sem umisťováni jak muži, tak i ženy s dětmi. V minulosti se dokonce stalo, že tu žila několik let i celá rodina. Není se čemu divit, že většině lidí se k normálnímu životu ani nechce vracet.

Za trestné činy jim prakticky nic nehrozí

Jelikož se celá řada vězňů snaží ve věznici zůstat, není výjimkou, že se tu denně lidé poperou mezi sebou nebo s dozorci, nebo že se pokoušejí o jiné trestné činy, aby jim byl pobyt prodloužen. A často se jim to daří. Za spáchání trestného činu jim tu tak vlastně nehrozí nic víc než to, že si v ráji pobydou dalších pár let.

Má to jenom dva háčky. Extrémně kruté zločiny a přestupky jsou okamžitě řešeny převozem vězně do jiného místa. Pokud si tak někdo chce velmi drasticky pobyt v San Antoniu prodloužit, nemusí mu to vždy vyjít. Druhým problémem pak je, že někdy už příbuzní odmítají za pobyt blízkých ve vězení platit.

Ano, takový luxus něco stojí. V přepočtu vyjde rok v tomto vězení člověka skoro na půl milionu korun, a jelikož oni sami si příliš nevydělávají, je to na jejich rodině, zda jim takový zážitek povolí. Zda se zde někdo z uvězněných napraví, to není jasné. Na dovolenou by sem ale nejspíš jelo mnoho z vás hned.

Zdroj: english-online.at, nypost.com, nytimes.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články