Dnes se používají hlavně pilulky a kondomy. V druhém případě nejde o ochranu na 100 %. Navíc ji mnoho mužů používat nechce, protože je to při styku zkrátka jiný pocit. Kdyby ale věděli, jaké věci se používali dříve, aby se zabránilo otěhotnění, už by ani nepípli.
Dokud ještě nebyly vynalezeny tyto ochranné pomůcky, lidé se pokoušeli předejít otěhotnění mnoha jinými způsoby. A některé metody antikoncepce byly opravdu šílené.
Představíme vám ty nejpodivnější a nejšílenější věci, na které lidé přišli a na které se spoléhali, když chtěli mít jistotu, že za devět měsíců nepřijde nový přírůstek do rodiny.
Citron
Kyseliny, které tohle ovoce obsahuje, měly podle všeho zabránit otěhotnění už před dávnými lety. Ženy tehdy namáčely do citronové šťávy houby a hadříky, které si před stykem vkládaly do pochvy.
Pravděpodobně nejslavnějším člověkem používajícím tuto metodu byl slavný Casanova, který vkládal ženám mezi nohy dokonce plátky citronu, protože nechtěl, aby z jeho mnoha vztahů vznikli potomci.
Coca-Cola
Zhruba v roce 1950 se rozšířila myšlenka o tom, že kyselina fosforečná společně s cukrem, kterých je hojně v Coca-Cole, mohou ničit spermie. Ženy proto po sexu protřepaly láhev a udělaly si zespoda pořádný proplach, aby v nich nic nezůstalo.
Vyvařování spermatu
V minulosti se věřilo tomu, že se dá předejít otěhotnění i po styku. Ženy se všemožně snažily se vyplachovat a dostávat ze sebe sperma s tím, že tak rozhodně k početí nedojde.
Někdy se používala citronová voda, jindy buvolí mléko, pravděpodobně nejšílenější ale bylo vyvařování spermatu, kdy se v čajové konvici připravila voda a ještě horká se přes trychtýř lila přímo do pochvy.
Jehněčí střeva
Už v roce 1400 lidé tušili, že otěhotnění se dá bránit tím, že jednoduše něco natáhnete na mužův penis. A jelikož kondomy tehdy ještě neexistovaly, muselo stačit jehněčí střevo. A místo lubrikantu bylo střevo namáčeno v mléce.
Vata
V roce 1500 před naším letopočtem existoval recept, který mnoho žen uznávalo a běžně používalo, ačkoli vedl často ke zdravotním problémům. Měly vzít med, datle a kůru akátu, namlít pastu a tu nanést na chomáče bavlny.
Ty si potom zaváděly do pochvy, aby je ochránily před otěhotněním. Kromě toho, že se mnohým dítě stejně narodilo, způsobovala tato metoda záněty, které ale stejně ženy neodradily od jejího používání.
Varle z lasičky
Ve středověku se na některých místech světa věřilo tomu, že amulet vyrobený z varlat lasičky ochrání ženy před těhotenstvím. Nosily tak u sebe tenhle šperk všude, a když náhodou otěhotněly, považovaly to za prokletí.
Podobně tomu bylo v některých zemích Evropy s kočičím varletem. Tam ale existovala ještě jistá specifika: Kocour musel být černý a muselo jít o jeho pravé varle. V několika případech žena dokonce žalovala toho, kdo jí varle prodal, že jí dal falešně to levé, protože ona i přes nošení talismanu otěhotněla.
Zdroj: allthatsinteresting.com, scoopwhoop.com, nypost.com
Autor: Šárka Cvrkalová