Čína staví repliku Titanicu. Na toto všechno láká její hosty

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Titanic
Zdroj: Shutterstock

Pro ty, kteří vždy přemýšleli, jaké by to bylo být pasažérem na obrovské lodi Titanic, je tematický park v Číně připraven nabídnout ten nejbližší zážitek, jaký může člověk dostat. Pokud patříte mezi fanoušky této lodi a milovníky známého filmu, pak je pro vás tento zážitek jako dělaný.

V Daying County v provincii S‘-čchuan je nyní ve výstavbě mohutná replika potopené zaoceánské lodi. Loď zvaná „Nepotopitelný Titanic“ má přesně stejnou velikost jako originál. To znamená dvě stě šedesát devět metrů na délku a dvacet osm metrů na šířku.

Jedinečný zážitek

Středobod tematického parku zvaného Romandisea bude mít stejné vybavení jako jeho jmenovec, včetně banketových sálů, divadel, vyhlídkových plošin a bazénu. A je jisté, že se mají všichni návštěvníci rozhodně na co těšit.

Titanic

Zdroj: Profimedia

Hosté budou dokonce mít možnost zaplatit si za noc strávenou na palubě lodi, která bude trvale zakotvena v nádrži na řece Qijiang, asi sto třicet kilometrů od hlavního města provincie Čcheng-tu.

Bohužel však ještě nebylo stanoveno datum otevření. Proto si musí milovníci známého filmu, ve kterém se objevil herec Leonardo DiCaprio, na tento zážitek ještě nějakou chvíli počkat.

Nejedná se o první repliku

O projektu poprvé informovala stanice CNN v roce 2016, kdy stavební dělníci položili základní kámen a rozjeli velkou stavbu. Nedávná fotografie tiskové agentury AFP nabízí nový pohled na postup výstavby této repliky.

Podle AFP se ke stavbě použilo dvacet tři tisíc tun oceli a výroba repliky stála miliardu juanů, což je přes čtyři miliardy českých korun. Čínská loď ale není jedinou navrhovanou replikou původního Titanicu.

V roce 2018 oznámila australská společnost Blue Star Line zahájení práce na Titanicu II. Tato loď byla propagována jako identická kopie nechvalně známé linky, na které se nachází 835 kajut a pojme kolem dva a půl tisíce cestujících.

První plavba by se měla uskutečnit v roce 2022, avšak webové stránky společnosti nebyly již pár let aktualizovány. Zůstává tedy otázkou, kdy se Titanic II slavnostně otevře a kdy se na palubu budou mít možnost podívat první návštěvníci.

Všichni známe příběh této známé lodi. Budeme doufat, že příběh repliky neskončí tragicky jako příběh originálu.

Zdroj: 9News
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články