Jedna jediná fotografie, na které je zachycena žena s lebkou, dala vzniknout pravděpodobnému příběhu. Dnes nikdo přesně neví, co se s Natalií stalo, kde skončila ona lebka nebo jak dopadl muž, který jí zvláštní dar poslal. Příběh přesto stále koluje světem.
Ve světě zuřila druhá světová válka, do níž se kromě jiných zapojili také odvěcí nepřátelé Amerika a Japonsko.
A právě tak vše vzniklo. Natalie, která měla ve válce milence, před jeho odjezdem na frontu požádala o speciální dar. A dostala ho.
Poslal jí lebku padlého Japonce
Kdyby věděl, že se do oné mrtvé části těla jeho dívka zamiluje, nejspíše by svůj slib nedodržel. V naději, že bude jeho dar symbolem síly a věrnosti, Natalii zaslal slíbenou trofej – lebku mrtvého muže.
Podle některých dostupných informací mu za tento dar Natalie poděkovala hned v několika dopisech, ve kterých mu zároveň sdělila, že city, které k lebce chová, jsou až neskutečné.
Podobné trofeje z války nebyly výjimkou
Ačkoli by se mnohým z nás mohlo zdát až nesmyslné, že toužila dívka po tom, mít doma lebku mrtvého muže, podle vědců bylo tou dobou sbírání trofejí běžné.
Vyvařené lebky nepřátel, umělé zuby, protézy nebo alespoň jejich šperky či další osobní věci sbírali vojáci na bojišti velmi často.
To vše bylo mnohdy nejen důkazem síly a oddanosti zemi, ale také projevem respektu nepříteli tím, že jeho tělesné ostatky budou zdobit něčí polici.
Je ale třeba dodat, že platonická láska Natalie Nickerson byla pravděpodobně až přehnaná.
Dívka lebku, kterou její milenec sebral v Nové Guineji, pojmenovala Tojo. Jaký měl její romantický příběh konec, ale není vlastně úplně známo.
Autor: Šárka Cvrkalová