Šnečí sliz jako elixír mládí. Poznejte jeho zázračné účinky i vy

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
sneci
sneci

Kosmetické krémy s obsahem šnečího slizu se staly hitem už před pár lety. Zejména v Asii je oblíbenou pleťovou procedurou speciální masáž, při níž si po pleti necháte lézt hlemýždě. Proč Korejky a Thajky rády podstupují něco, co si české ženy nedokáží tak jednoduše představit?

Zatímco my vnímáme hlemýždě spíše jako zahradní škůdce, v Asii, Rusku, Velké Británii a Spojených státech amerických si je hýčkají. Kolikrát je chovají přímo v salónech krásy.

Působí blahodárně na pleť

Metoda ošetření kůže šnečím slizem nebo-li snailing je sice šokující, ale má své opodstatnění. Látky v tomto sekretu obsažené mají omlazující účinky a přinášejí rychlé výsledky.

Hlemýždí sliz se skládá především z vody a bílkovin, jež se podílejí na obnově ulity. Má i nezanedbatelné množství vitamínů a peptidů.

Na pleť člověka působí šnečí sliz blahodárně – stahuje póry, vyhlazuje vrásky, zjemňuje kůži, hydratuje, ničí bakterie a viry a díky obsahu antibiotik efektivně bojuje proti akné a jiným kožním problémům. Dále stimuluje tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, což jsou látky, které jsou rovněž pleti velmi prospěšné. Šnečí sliz také pomáhá hojit drobné ranky, popáleniny a oděrky.

Přímou aplikaci nelze nahradit

Pokud se v budoucnu do salónu nechystáte, můžete omrknout trh a vybrat si přípravek o šnečí sekret obohacené. Nicméně zastánci snailingu tvrdí, že přímá aplikace se nedá krémy nahradit.

Masáž je prý vhodné podstoupit spíše ve večerních hodinách a nechat působit tento zázrak přes noc. Opakovat celý úkon se doporučuje zhruba po týdnu, záleží však na tom, zda jste majitelkou normální, suché nebo problematické pleti.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články